Hatósági átutalás

A hatósági átutalás, régebbi hivatalos nevén az azonnali beszedés, amit a köznyelv leginkább inkasszónak hív, azt takarja, amikor a te rendelkezésed, jóváhagyásod, engedélyed nélkül terhelik meg a bankszámládat.

Ez jellemzően lejárt tartozás, adósság behajtása céljából fordulhat elő. A hatósági átutalás elindítója legtöbbször a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV), az önkormányzat és egy végrehajtó lehet.

George Online Díjcsomag Kedvezményes szinten
  • 30 000 Ft jóváírás, ha új ügyfélként nyitod most meg
  • korlátlan ATM készpénzfelvétel, feltételekkel
  • ingyenes átutalás, beszedés havi 400 000 forintig
Részletek
PROMÓCIÓ

Ezek is érdekelhetnek

  • Bankszámlakivonat van az ügyfél kezében amit nem ért és inkább felhívja a bankját telefonon
    Bankszámla

    Bankszámlakivonat - ezt kell tudnod róla 2024-ban

    A bankszámlakivonatot sokan csak szükséges rossznak tartják, pedig alapvető információk vannak rajta, melyeket jó elolvasni. De vajon melyek ezek az információk, és miben kell neked a bankszámlakivonatról tájékozódnod? Talán nem is tudtad, de a bankszámlakivonatnak vannak bizonyos tartalmi elemei, és van pár trükk, amitől jó lehet egy bankszámlakivonat. Ebben az útmutatóban eláruljuk neked ezeket az érdekességeket. A végén pedig bankonként megmutatjuk képekkel, hogy honnan lehet letölteni a számlakivonatot.

    frissítve: 2024. január 1.
  • Revolutos ügyfél aggódik a tranzakciós adó miatt
    Bankszámla

    Még egyáltalán nem biztos, hogy fizetnek majd tranzakciós illetéket a revolutosok

    A kormány 2022. július 1-től a határon átnyúlóan Magyarországra szolgáltató külföldi fintech cégekre is kiveti a pénzügyi tranzakciós illetéket, egyben kicsit meg is emeli annak maximum értékét. De még egyáltalán nem biztos, hogy a Revolut ügyfeleinek is meg kell fizetniük ezt az állami elvonást. Nézzük meg részletesebben, hogy miről van szó, és hogy ez revolutosként érinteni fog-e téged!

    frissítve: 2023. január 28.
  • QR kód lefényképezésével fizetés mobilról
    Bankszámla

    Így használd a mobilodat QR-kódos fizetésre

    A QR-kódos fizetés egy feltörekvőben lévő fizetési mód Magyarországon. Ez elsősorban abból következhet, hogy a Magyar Nemzeti Bank (MNB) egy fizetési szabványt épített rá, amit aztán az állam ingyenessé tett, hogy ezzel segítse az elterjedését a szintén ingyenes alternatíva, a bankkártyás fizetés mellett. Ebben az útmutatóban megismerkedhetsz a hazai azonnali fizetési rendszerre (AFR) épülő QR-kódos fizetéssel és bemutatjuk az alternatíváit is.

    frissítve: 2024. január 12.